top of page

Do Czech Photo přichází fotograf Dan Materna

Po téměř třech dekádách kariéry fotoreportéra v jednom z největších mediálních domů přichází do společnosti Czech Photo Dan Materna. Zde bude fungovat jako manager největší reportážní fotografické soutěže Czech Press Photo.

„Znalosti a zkušenosti Dana Materny z praxe fotoreportéra budou pro směrování soutěže Czech Press Photo velkým přínosem. Máme vize, které soutěž budou posouvat dále. Plánujeme mnoho nových fotografických projektů, které povede právě tento renomovaný fotograf,“ komentuje Veronika Souralová.

"Možnost zapojit se do aktivit Czech Photo je pro mě obrovská výzva a moc se na to těším," popisuje Dan Materna.

Většina dosavadní fotografické práce Dana Materny směřovala k novinám, magazínům a zpravodajským webům. Věnuje se především fotografování portrétů osobností, politickému, kulturnímu a společenskému dění. Je držitelem řady ocenění v soutěži Czech Press Photo, včetně Fotografie roku. Dlouhodobě se věnuje projektu Česko z letadla. Z výšky fotografuje přírodu, Šumavu, Brdy, Krkonoše a zároveň civilizaci, dopravu a města. Dlouhodobě se věnuje snímkům volně žijících zvířat.

Cílem soutěže Czech Press Photo je přinášet nezávislé a autentické obrazové svědectví o životě. Tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální obrazoví žurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. Soutěž se dlouhodobě snaží motivovat autory v každodenním stereotypu jejich práce k osobním pohledům a dává jim možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů nenachází v médiích uplatnění.

Dalším projektem pod hlavičkou Czech Press Photo, který běží již třetím rokem, je Foto měsíce. Členové správní a dozorčí rady, osobnosti české fotografie, každý měsíc vybírají ty nejlepší novinářské fotografie daného měsíce. Nyní už nominace snímků funguje v přímé spolupráci s redakcemi a volnými fotografy.

Czech Photo organizuje mnoho dalších akcí napříč celým oborem fotografie, a to i za koronavirové krize. Své aktivity výrazně přesunula do on-line prostředí a tím umožňuje přinášet dění okolo fotografie k lidem i v době, která kultuře nepřeje.

Czech Photo se také výrazně věnuje edukaci mládeže prostřednictvím nové platformy Czech Photo Junior. Jednou částí je fotografická soutěž pro školní děti a studenty a druhá část edukační. Prezentace přímo na školách je prozatím omezená pandemií koronaviru, ale jakmile se situace zlepší, rozvine se intenzivní spolupráce mezi školami a společností Czech Photo v oboru mediální gramotnosti.


87 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page