top of page

NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S

Společnost Nikon dnes s potěšením oznamuje uvedení nového superteleobjektivu formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností a vestavěným telekonvertorem – NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S. Nový teleobjektiv s vysokou světelností f/2,8 a fenomenální výkonností automatického zaostřování je působivým objektivem pro fotografování sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv nabízí výjimečně vysokou kvalitu obrazu při fotografování ohniskovou vzdáleností 400 mm nebo 560 mm při aktivovaném vestavěném 1,4× telekonvertoru.


NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je prvním objektivem řady Z, který je vybaven novým zaostřovacím systémem Nikon s motorem typu Silky Swift VCM a optickým kodérem ABS: výsledkem je rychlejší a tišší zaostřování i perfektní zachycení a sledování objektů. Jde rovněž o první objektiv řady Z s novými antireflexními vrstvami Nikon Meso Amorphous Coat, které nabízejí nejlepší antireflexním vlastnosti v historii firmy NIKKOR. Tyto nové antireflexní vrstvy jsou tvořeny částicemi menšími, než jsou nanočástice, které poskytují pozoruhodnou kontrolu nad tvorbou reflexů a závoje: obraz má tak perfektní brilanci i při fotografování scén s více přímými zdroji světla v obrazovém poli.


Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S je konstruován tak, aby poskytoval fotografům v terénu veškeré dostupné výhody, a navíc nabízí v oblasti superteleobjektivů velmi nízkou hmotnost pro snazší manipulaci. Odolné a perfektně vyvážené tělo je plně utěsněné okolo všech pohyblivých součástí a jeho těžiště je pro lepší stabilitu systému posunuté směrem k zadní části objektivu. Ovládací prvky lze přizpůsobit pro perfektní nastavení v libovolné situaci, včetně přiřazení funkcí kroužku FN objektivu.


Zurab Kiknadze, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Jde o první superteleobjektiv řady S s pevnou ohniskovou vzdáleností v systému NIKKOR Z, který otevírá nové možnosti profesionálním fotografům v oblasti fotografie sportů, divokých zvířat a přírody. Objektiv je nabitý novými, inovativními technologiemi, které posouvají zaostřování, brilanci obrazu a přizpůsobitelnost objektivu na novou úroveň. Tento objektiv udrží krok se všemi výzvami profesionálního nasazení.“


70 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page