top of page
  • Obrázek autoraDFM

Lednová nadílka od Fuji

FUJIFILM představuje nový fotoaparát FUJIFILM X-T200

Intuitivní ovládání skrze dotykový displej a vyšší kvalita obrazu.


FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) s radostí oznamuje, že v únoru 2020 bude na trh uveden fotoaparát FUJIFILM X-T200. FUJIFILM X-T200 nabídne tvůrcům, bez ohledu na jejich úroveň, nový kompaktní CSC digitální fotoaparát s lehkým kompaktním tělem vybavený nově navrženým elektronickým hledáčkem, rychlou detekci a automatickým ostřením na obličej, možností pořizovat snímky v rozlišení 24,2 Mpx, sériové snímání rychlostí 8 FPS a záznam videa v kvalitě 4K UHD.


S X-T200 se tak všem tvůrcům dostávají na dosah ruky funkce profesionální úrovně. Fotoaparát v sobě kombinuje nový snímač a procesor zajišťující výborný výkon. Dále je fotoaparát vybavený širokoúhlým LCD dotykovým displejem s možností náklonu do různých úhlů, který umožňuje intuitivní ovládání a u něhož uživatelé najdou podobnost s ovládáním smartphonů. X-T200 zajišťuje natáčení videa v HDR a v kvalitě až 4K30p nebo Full HD 120p. Nový elektronický režim stabilizace obrazu může být použit pro plynulé natáčení videa s vylepšenou kvalitou, která dosahuje daleko za hranici toho, co mohou nabídnout běžné smartphony.

Fantastická kvalita obrazu za každé situace

X-T200 v sobě kombinuje inovace, design a technologie, díky nimž má každý tvůrce bez ohledu na jeho úroveň k dispozici kompletní balíček, s nímž odemkne nekonečné množství kreativních možností. S hmotností 370 g je X-T200 zhruba o 80 g lehčí než jeho předchůdce. Navíc je vybavený výklopným dotykovým displejem, vysokorychlostním snímačem APS-C 24,2 Mpx CMOS, který pro lepší výkon používá měděné dráty. X-T200 disponuje intuitivním uživatelským rozhraním, jež se vyznačuje profesionální kvalitou a současně snadným ovládáním, které se podobná ovládání smartphonu. Fotoaparát je schopen zpracovávat data 3,5x rychleji než jeho předchůdce X-T100, přičemž dochází i k redukci „rolling shutter“ efektu (obrazovému zkreslení). U X-T200 se výrazně zlepšila i funkce automatického ostření, a to díky bodům fázové detekce rozmístěným po celém snímači.

Osahejte si vlastní cestu k dokonalému snímku

X-T200 je vybavený širokým dotykovým LCD displejem o rozměru 3,5 palce, poměrem stran 16:9 a možností vyklápění do různých úhlů. Displej je možné otevírat a zavírat v rozsahu 0 až 180 stupňů a otáčet jím v úhlu od -90 do +180 stupňů. Fotoaparát poskytuje intuitivní a responzivní ovládání všech funkcí, které lze různě nastavovat: jas, ostrost pozadí, efekt filmové simulace nebo poměr stran snímku.

Zaostřete na obličeje a okamžiky

Díky použití bodů s fázovou detekcí napříč snímačem a vylepšenému AF zaostříte velmi rychle, a to ve světelně nepříznivých podmínkách. Jednodušeji a rychleji díky vylepšenému automatickému ostření na obličej/oči probíhá i ostření na jednotlivce nebo skupinu lidí. To je možné i v případě, že je LCD obrazovka vyklopená a uživatel chce pořídit selfie. Automatizované funkce jako rozpoznání hlavního objektu (Main Subject Recognition) umožňuje, aby byl fotoaparát nastaven na rozpoznávání a sledování hlavního objektu v rámci záběru. V kombinaci se sekvenčním snímáním rychlostí 8 FPS bude snazší zabrat, zaostřit a zvěčnit důležité okamžiky s těmi správnými lidmi.

Legendární barvy

Minulost, kterou Fujifilm zasvětil vývoji barev, společnosti dodala světově uznávaný statut. Společnost v tomto průmyslu působí 86 let a za tu dobu se stala zodpovědnou za některé z nejvíce ikonických fotografických filmů v dějinách. Tato výjimečná znalost se vepsala do 11 digitálních režimů simulace filmu, kterými disponuje i model X-T200. Snímky pořízené s těmito filmovými simulacemi nesou vzhled a vyvolávají dojem těch daných filmů, kterými jsou inspirovány. Jsou také skvělým stavebním prvkem pro kreativní tvorbu. K tomu se přidává 20 pokročilých filtrů, které zahrnují nový „Clear filter“, a dodávají ještě více kreativních možností tvůrcům, kteří se snaží umělecky vyjádřit.

Když snímky jednoduše nestačí

Nová elektronická stabilizace a HDR video režim společně se základními vestavěnými funkcemi pro editaci videí napomáhají tomu, aby X-T200 poskytoval více než jen produkci krásných videí ve 4K kvalitě. Zajišťují, aby videa byla stabilizovaná, svěží a přesně sestříhaná tak, aby bylo možné je snadno sdílet s rodinou a přáteli. V srdci nového režimu elektronické stabilizace se nachází gyroskopický snímač, který podporuje redukci šumu vzniklého otřesy kamery při natáčení videozáznamu. S pomocí nové HDR funkce je natáčení videí, u nichž vzniká vysoký kontrast, podstatně jednodušší a praktičtější. Vestavěné funkce editace videa umožňují stříhání videoklipů a jejich komprimaci na správnou velikost, aby se snadno sdílely. To znamená, že tvůrci mohou sdílet perfektní sekci slow-motion videa nebo nejlepší část z jejich záznamu ve 4K kvalitě přímo z fotoaparátu do chytrého telefonu, aniž by museli zapnout počítač.

Vyberte si vaše oblíbené barevné provedení a přidejte rychlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností

X-T200 bude k dostání v sadě s objektivem XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ ve třech barevných provedeních (silver, dark silver a champagne).

Pro ty, kteří by rádi rozšířili svou sadu, bude dostupný i objektiv FUJINON XC35mmF2 poskytující ekvivalent 52 mm ve 35mm formátu. Objektiv o hmotnosti 130 g a délce 46,5 mm se skládá z devíti optických členů včetně dvou asférických členů složených do 6 skupin. Výsledkem jsou ostré a svěží snímky. Provoz AF je díky použitému internímu ostřícímu systému*1, který používá krokový motor*2, rychlý a téměř neslyšný. Pohyb optických členů objektivu je rychlý a přesný. Objektiv vytváří krémový bokeh efekt, a přitom je lehce přenosný a AF zůstává velmi rychlý.

X-T200 bude k dostání v sadě s objektivem XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ ve třech barevných provedeních (silver, dark silver a champagne).

Doporučená MOC nového fotoaparátu bude 21 990 Kč


FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON XC35MMF2

Posledním přírůstkem v řadě objektivů X Series je kompaktní světelný objektiv s pevným ohniskem 35 mm s clonou F2.

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) oznámil rozšíření řady výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv FUJINON XC35MMF2, který bude na trh uveden na konci února tohoto roku. Maximální hodnota clony je F2 a ohnisková vzdálenost objektivu je 35 mm (odpovídá 52 mm u 35mm ekvivalentu). Minimální zaostřovací vzdálenost tohoto objektivu je 35 cm, díky čemuž dosahuje maximálního zvětšení 0,14x. Hmotnost tohoto kompaktního a lehkého objektivu je pouhých 130 g, což z něj dělá třetí nejlehčí objektiv pro fotoaparáty FUJIFILM X Series.

XC35MMF2 je standardním pevným objektivem, jehož délka je 46,5 mm a který se skládá z 9 členů rozdělených do 6 skupin. Objektiv zahrnuje 2 asférické členy, které efektivně kontrolují zakřivení pole a sférickou aberaci, díky čemuž dosahuje vysoké ostrosti v celém záběru. Jeho interní AF systém*1 využívá k tichému a rychlému pohonu skupiny ostřících čoček krokového motoru*2.

Jako ostatní objektivy řady XC nenabízí nový XC35MMF2 clonový kroužek a nastavení clony je tak nutné ovládat přímo na těle fotoaparátu. Clona objektivu se skládá z 9 lamel a díky kruhovému otvoru je podání neostrých míst (bokeh) měkčí a méně rušivé.

Objektiv také disponuje vícevrstvým povlakem čočky HT-EBC, který má vysokou propustnost (99,8 %) a nízkou odrazivost (0,2 %), díky čemuž se výrazně snižují nežádoucí odrazy při fotografování v protisvětle.

Předpokládaná doporučená MOC nového objektivu bude 4 999 Kč. 


FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON GF45-100mmF4 R LM OIS WR


FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) s radostí oznamuje, na konci února 2020 uvede do prodeje standardní objektiv typu zoom „FUJINON GF45-100F4 R LM OIS WR“ (dále jen GF45-100mmF4 R LM OIS WR).

Tento objektiv je přírůstkem do rodiny vyměnitelných GF objektivů, které jsou navržené pro velkoformátové fotoaparáty GFX*1 a pokrývají některé z fotografy nejčastěji používaných ohniskových vzdáleností. Rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu GF45-100mmF4 R LM OIS WR je ekvivalentem 36 mm až 79 mm ve 35mm formátu, maximální clona je F4 a přirozeně se doplňuje s dvěma dalšími zoom objektivy systému GF: GF32-64mmF4 R LM WR a GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR. Tyto tři objektivy fotografům poskytují širokou škálu ohniskových vzdáleností a nabízejí široký záběr fotografických stylů.

Díky kombinaci robustní konstrukce s vysoce výkonnou optikou je GF45-100mmF4 R LM OIS WR velice univerzálním objektivem, který se skvěle hodí pro zachycování přírody, krajiny nebo portrétů. Objektiv vybavený silnou pěti osou obrazovou stabilizací, jedním super ED optickým členem a téměř neslyšným vysokorychlostním motorem automatického ostření, je perfektním nástrojem pro pořizování snímků v náročných a nepředvídatelných situacích. Vzhledem k tomu, že je jeho konstrukce odolná vůči prachu a vlivům počasí, je objektiv provozuschopný v teplotách do -10 °C a jeho vysoké rozlišení a krásný krémový bokeh efekt přesně vykreslí atmosféru jakékoliv situace nebo předmětu.

Hlavní funkce:

1. Překvapivé rozlišení a rozsáhlá reprodukce barevných tónů

GF45-100mmF4 R LM OIS WR se skládá ze 16 optických členů ve 12 skupinách včetně 3 asférických členů, jednoho Super ED optického členu a jednoho ED členu, které efektivně ovládají sférickou aberaci, zakřivení pole a chromatickou aberaci. To minimalizuje negativní dopad různých druhů aberací jako jsou posun jasu nebo blednutí barev a pomáhá vytvořit úžasně ostrý obraz.

2. Kompaktní a lehký velkoformátový standardní zoom

Při váze 1 005 g, délce 144,5 mm a průměru 93 mm se objektiv velmi dobře přenáší a v kategorii širokoúhlých kamerových systémů se zoomem 2,2 je řadí mezi kompaktní objektivy.

3. Rychlý, tichý a velice přesný AF

Použití interního ostřícího systému snížilo velikost i hmotnost ostřící skupiny, která je poháněná lineárním motorem a dosahuje tak rychlého, tichého a velmi přesného AF.

4. Výkonná stabilizace obrazu

Objektiv je vybaven pětistopou stabilizací obrazu (podle CIPA směrnic), která fotografům umožní získat maximum ze snímače s vysokým rozlišením, který se nachází v systému fotoaparátu GFX, a to především při pořizování snímků z ruky.

5. Velmi robustní design, který odolává různým podmínkám

Objektiv je utěsněný na 11 místech, což ho chrání před pronikáním prachu a vlivem počasí, a je tak možné ho s klidným svědomím používat v náročných podmínkách. Kromě toho je možné objektiv provozovat v teplotách do -10 °C.

Doporučená MOC nového objektivu bude 59 990 Kč. 

114 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page