top of page
  • Obrázek autoraDFM

Nadílka techniky od společnosti NIKON

Ani společnost Nikon se dnes nenechala zahanbit a představila nástupnický stroj z řad nejoblíbenějších. Ne, nebojte se… Není to D6, na té se ještě stále pracuje a všichni věříme, že to inženýři stihnou do olympiády. Je to něco pro mnohem širší skupinu příznivců žlutočerného loga, nebojím se říci, že možná skoro pro tu nejširší. Je to nástupce legendy D750 s označením Nikon D780.


Restrikce byla stejná jako u Canonu – tedy žádná data z karty na veřejnost. Navíc byl pouze jeden vzorek, takže jsme museli trochu čekat, ale vyplatilo se. Moje postřehy. Vyzkoušené rozměry i hmotnost, klasická zrcadlovka střední třídy, s inovativními funkcemi z vyších modelů, ale i z řady bezzrcadlovek. Opět, stejně jako u Canonu důraz na video a zlepšení ostření. Karty zůstávají tradiční, tedy SD.Souhrn klíčových vlastností


AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ PŘI FOTOGRAFOVÁNÍ S VYUŽITÍM HLEDÁČKU: 51bodový AF systém s fázovou detekcí pracuje již od hodnoty jasu -3 EV. Nabízí výkonnou funkci sledování objektu a rychlého přepínání mezi pokročilými režimy AF.


AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ V ŽIVÉM NÁHLEDU: 273bodový hybridní zaostřovací systém funguje až do jasu -4 EV, v režimu automatického zaostřování při nízké hladině osvětlení až do jasu -6 EV. Při fotografování je k dispozici zaostřování s detekcí očí.


SNÍMACÍ FREKVENCE AŽ 12 SN./S: Maximální snímací frekvence s automatickým zaostřováním a expozicí je 7 sn./s, při bezhlučném fotografování v živém náhledu se dostanete až na 12 snímků za sekundu. Snímky v plném rozlišení získáte i při fotografování do formátu RAW.


OPTICKÝ HLEDÁČEK A VÝKLOPNÝ DOTYKOVÝ MONITOR: Optický hledáček se zvětšením 0,70x poskytuje široké zorné pole a 100% pokrytí. Výklopný monitor LCD s 2 359 000 pixely umožňuje ovládat automatické zaostřování a spouštění závěrky dotykem.

ŠPIČKOVÁ KVALITA OBRAZU: Objektivy s bajonetem Nikon F. Obrazový snímač CMOS ve formátu kinofilmu s 24,5 milionu pixelů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6. Stejný RGB snímač 180K (180 000 pixelů) a pokrokový systém detekce motivu jako u modelu D850.


ŠIROKÝ ROZSAH CITLIVOSTÍ ISO: Fotoaparát D780 má širší rozsah citlivostí ISO než uznávaný model D850. Pracovní rozsah citlivostí je ISO 100-51 200, a lze ho rozšířit na 204 800 či ISO 50.


VIDEO: Fotoaparátem můžete zaznamenávat videa s extrémně vysokým rozlišením 4K/UHD při 30p/25p/24p bez ořezu. Nahrávejte ve formátu N-Log nebo HLG (Hybrid Log Gamma).


SPECIALITY: Časosběrná videa přímo ve fotoaparátu. Fotografie o velikosti 2 miliony pixelů pořízené rychlostí 120 sn./s. Digitální úpravy ve fotoaparátu. A mnohem více.

RYCHLÝ PŘENOS SNÍMKŮ: Vysokorychlostní přenos dat a bezdrátové připojení fotoaparátu usnadňují přenos snímků. Aplikace SnapBridge umožňuje sdílet soubory ve formátu JPEG a RAW s jakýmkoli chytrým zařízením.


MOC: 53 990 Kč - Zahájení prodeje 23.1.2020


Dále společnost Nikon představuje dva nové profesionální teleobjektivy se zoomem.


Objektiv AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR je určen pro digitální jednooké zrcadlovky a NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S pro fotoaparáty mirrorless Nikon Z.


Tyto odolné teleobjektivy se zoomem zvyšují laťku v oboru konstrukce objektivů. Jejich optický výkon je srovnatelný s objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností.


AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR MOC: 269 490 Kč - Zahájení prodeje 23.1.2020Profesionální teleobjektiv se zoomem s bajonetem Nikon F. Nabízí všestranný rozsah zoomu 120–300 mm při zachování pevné světelnosti f/2,8.

Plynulé a přesné automatické zaostřování. Výkon si v ničem nezadá s výkonem objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností a drží krok s rychle se pohybujícími objekty – a to i u pohybu nepravidelného. Elektromagnetická clona zaručuje přesnější expozice při použití vysokých snímacích frekvencí.


Pokročilá optická konstrukce. 25 čoček / 19 členů, se sklem ED a SR společnosti Nikon a antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat. Barevná vada, koma, reflexy i závoj jsou dokonale potlačeny.


Redukce vibrací: stabilita, o kterou se můžete opřít. Redukce vibrací (VR) Nikon umožňuje použít o 4 EV delší časy závěrky než obvykle, a to i při aktivním telekonvertoru.

Proslavená ergonomie výrobků Nikon. Přiřaditelná funkční tlačítka, plynulá změna orientace na šířku a na výšku a řada dalších funkcí.


Integrovaná patice pro montáž na stativ. Patice směřuje k přední části objektivu. Při upevnění na stativ je tak objektiv optimálně vyvážený a můžete ho pohodlněji přenášet.

Odolná konstrukce. Díky pevné konstrukci a dokonalému utěsnění je tento objektiv připraven na polní podmínky a libovolné počasí.


NIKKOR Z 70–200 mm f/2,8 VR S MOC: 67 490 Kč - Zahájení prodeje 13.2.2020Teleobjektiv se zoomem profesionální třídy s bajonetem Nikon Z. Nabízí všestranný rozsah zoomu 70–200 mm při zachování pevné světelnosti f/2,8.

Špičkový výkon. Výjimečná ostrost a kontrast jsou patrné na celém snímku. Zaostřování je plynulé, rychlé a bezhlučné.


Pokročilá optická konstrukce. 21 čoček / 18 členů, se sklem ED a SR společnosti Nikon a antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coat. Barevná vada, koma, reflexy i závoj jsou dokonale potlačeny.


Připraven na video.

Změna úhlu při zaostřování je úplně eliminovaná a stabilní regulace clony je zárukou přirozených změn expozice při natáčení scény.


Informační panel OLED na objektivu. Rychlé ověření clony, zaostřené vzdálenosti, přesné ohniskové vzdálenosti, citlivosti ISO a hloubky ostrosti přímo na objektivu.


Tlačítko Fn. Tlačítku Fn na objektivu můžete přiřadit celkem 21 různých funkcí od blokování zaostření po měření expozice, bracketing a další funkce.


Spolehlivé provedení: Odolná kompaktní konstrukce s důkladným utěsněním na ochranu proti prachu a vlhkosti.


COOLPIX P950 MOC: 22 990 Kč - Zahájení prodeje 6.2.2020


Tento odolný superzoom je pokračovatelem modelu COOLPIX P900 a přináší řadu žádaných funkcí, které velmi usnadňují pořizování snímků vzdálených objektů s výjimečnými detaily – na ohromujících fotografiích i dokonale ostrých videích s rozlišením 4K.


Souhrn klíčových vlastností

Neuvěřitelný zoom. 83násobný optický zoom (24–2 000 mm) a 166násobný zoom s funkcí Dynamic Fine Zoom (4000 mm).


Objektiv NIKKOR s vysokou světelností.

Světelnost f/2,8 a optické sklo Super ED pomáhající snižovat zkreslení při dlouhých ohniskových vzdálenostech.


Nejlepší snímky.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů, rychlý systém zpracování obrazu EXPEED a systém optické redukce vibrací.


Podpora formátu RAW.

Možnost ukládat nekomprimované snímky ve formátu RAW (NRW) a exportovat je do programů pro zpracování/úpravy.


Videa 4K.

Snadno zaznamenáte video v rozlišení 4K/UHD se snímací frekvencí 30p nebo Full HD (1 080p) se snímací frekvencí až 60p. Nahrávání stereozvuku a manuální úpravy nastavení expozice při zaznamenávání.


Časosběrná videa přímo ve fotoaparátu.

Záznam časosběrného videa v délce kolem 10 sekund a přehrávání frekvencí 25 nebo 30 sn./s.


Výklopný a otočný monitor LCD.

Jasný monitor LCD s úhlopříčkou 8,1 cm a 921 000 pixely lze vyklopit a natočit skoro všemi směry.


Velký elektronický hledáček.

Velký 1cm elektronický hledáček OLED s 2 360 000 pixely a snímačem pohledu do hledáčku.

Komfortní ovladač zoomu. Rozměrný grip, boční ovladač zoomu a tlačítko zoomu se skokovým vrácením usnadňují manipulaci.


SnapBridge.

Fotografie můžete synchronizovat s chytrým zařízením nebo přes zařízení fotoaparát dálkově ovládat.


Plnohodnotné sáňky na příslušenství.

Nasaďte příslušenství Nikon, například blesky Speedlight a mikrofony. Můžete vyzkoušet také kolimátor Nikon DF-M1: skládací hledáček, který pomáhá sledovat i rychle letící ptáky.187 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page