• DFM

Proklikej se do Bohnic. Festival Mezi ploty online!Podobně jako jiným slavným kulturním akcím udělal zákeřný koronavirus pořádnou čáru přes rozpočet i festivalu Mezi ploty, který každé jaro propuká v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice. Letos se bohužel tisíce návštěvníků v nemocničním prostředí sejít nemůžou. Ale protože muzika, divadlo i poselství o empatii a pomoci, které je pro tuhle unikátní přehlídku typické, jsou v dnešní nehostinné době zapotřebí více než jindy, rozhodl se festival sezvat svoje příznivce na internet.


Online verze Plotů, která startuje 14. června v půl osmé večer, se bude vysílat přímo z Divadla za plotem v bohnickém areálu, takže se festival Mezi ploty ani letos nevzdává svého tradičního místa konání. Nabídne vám propracovaný program, který jeho neopakovatelnou atmosféru předvede v pořádné šíři a rozmanitosti.

Různými způsoby se zapojí desítky špičkových umělců a odborníků, kteří měli na Ploty přijet. Někteří vystoupí naživo na divadelních prknech, jiní zašlou originální materiály předtočené exkluzivně pro online Mezi ploty, další zase odpoví na otázky o svých obavách a nadějích. Je libo zažít emoce Exupéryho Malého prince v podání vynikajících herců? Lidovku od Čechomoru, kterou provede štafeta hudebních hvězd? Improvizaci divadel pro děti na rytmus brazilské bubenické show? Anebo jste pamětníci, kteří mají chuť si z archivních dokumentů připomenout, jak to Mezi ploty vypadalo v dávných devadesátých letech? To vše se bude jako v barevném kaleidoskopu prolínat s živými vystoupeními a minirozhovory na jevišti.


Spousta z nás dnes zažívá obavy o zdraví své a svých blízkých nebo cítí tlak v břiše, když pomyslí na hrozící ekonomickou krizi. Paralelně proto poběží taky chatová poradna, ve které si budou s diváky povídat odborníci na slovo vzatí. Poradí vám právě s tím stresem, úzkostí a napětím, které na nás valí covidová nejistota. Festival Mezi ploty zkrátka ani v online podobě nezapomene podat svým fanouškům pomocnou ruku.

Moudré hlavy dnes říkají, že po pandemii svět nebude stejný jako dřív. Bude jiný. Online festival Mezi ploty vás pobaví, ale taky se s vámi a umělci zamyslí nad tím, jestli by náš svět nemohl být v něčem lepší.

Chcete vědět, které osobnosti do Divadla za plotem zamíří? A jak se to celé poskládá dohromady? Tak sledujte www.meziploty.cz a v neděli 14. června se určitě proklikejte do Bohnic!

0 zobrazení

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Každý fotograf a milovník fotovideo technologií má svůj fotomagazín. Digitální foto magazín!

© 2020 by OMEGA PUBLISHING / Praha. Veškerá práva vyhrazena! Kontakt: redakce@digifotomag.cz