top of page
  • Obrázek autoraDFM

Zbrusu nový OLYMPUS OM-D E-M1 Mark III

S novým OM-D E-M1 Mark III poznají profesionální fotografové prakticky neomezené možnosti v jakékoli fotografické situaci

Praha, 12. února 2020 – Olympus oznámil nový model profesionálního fotoaparátu, stvořeného pro vynikající mobilitu: OM-D E-M1 Mark III. Nejnovější OM-D model nabízí nejlepší systém stabilizace obrazu na světě, umožňující prodloužit expozici až o 7,5 kroku[1], nový obrazový procesor (TruePic IX), vysoce přesný a rychlý autofokus a další unikátní fotografické funkce.


Svou kompaktní a lehkou konstrukcí mění E-M1 Mark III definici pohotového fotoaparátu, a to bez kompromisů ve výkonu nebo kvalitě zobrazení. Ve spojení s rozsáhlou řadou vysoce kvalitních objektivů M.Zuiko nabízí profesionálním tvůrcům prakticky neomezený prostor pro naplnění jejich kreativních vizí.


Při polovičních rozměrech a hmotnosti oproti ostatním systémům s výměnnými objektivy je největší výhodou Olympusu úžasná mobilita kompaktního a lehkého fotografického systému, a to včetně objektivů. Široká nabídka výkonných objektivů s vysokým rozlišením přináší v kombinaci s účinnou stabilizací obrazu skvělé výsledky v podobě ostrých a kvalitních fotografií a videí. Nový OM-D E-M1 Mark III zpřístupňuje tyto výhody všem fotografům, kteří hledají profesionální a lehké vybavení. Přestože fotoaparát nalezne uplatnění ve všech oblastech fotografie, je díky svým schopnostem obzvlášť užitečný v terénu, např. při fotografování divoké přírody, v krajinářské a portrétní fotografii, ale také při natáčení akčních „run-and-gun“ videí.


Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle, podpořená souhrou nejlepší stabilizace obrazu na světě a nového obrazového procesoru

Celý systém E-M1 Mark III (včetně libovolného objektivu M.Zuiko) je na profesionální fotografický systém mimořádně kompaktní a lehký, a zachovává si tak vynikající mobilitu, aniž by ztrácel cokoli ze špičkové obrazové kvality a vysokého výkonu, na jaký jsou nároční fotografové zvyklí.


Nejlepší výkon stabilizace obrazu na světě umožňuje fotografování z ruky v nejrůznějších situacích

Při synchronizaci 5osé stabilizace obrazu v těle fotoaparátu se stabilizací v objektivu (u podporovaných objektivů[1] ) dosahuje E-M1 Mark III nejvyššího výkonu stabilizace obrazu na světě, s možností prodloužit expozici až o 7,5 kroku. Taková úroveň stabilizace umožňuje fotografovat na tmavých místech a se super-teleobjektivy bez použití stativu, což otevírá fotografům a filmařům zcela nové možnosti. Bez použití Sync IS umožňuje samotná stabilizace v těle přístroje prodloužit expozici až o 7 kroků, a to s libovolným objektivem formátu MFT[2].


Prvotřídní obrazová kvalita díky novému procesoru pro zpracování obrazu TruePic IX a proslulé funkci Olympus High Res Shot

V kombinaci s novým obrazovým procesorem TruePic IX, 20,4 Megapixelovým Live MOS snímačem a rozsáhlou řadou vysoce kvalitních objektivů M.Zuiko zaručuje 5osý systém stabilizace minimální šum i při vysokém ISO a špičkovou obrazovou kvalitu s minimálním zkreslením v celé ploše snímku.


Pro uživatele, kteří potřebují vyšší rozlišení, je k dispozici funkce 50MP Handheld High Res Shot, která umožní pořídit snímky s rozlišením cca 50 Mpx bez použití stativu. Funkce Tripod High Res Shot umožňuje zaznamenat RAW a JPEG snímky s mimořádně vysokým rozlišení (ekvivalent cca 80 Megapixelů).Funkce Live ND umožní docílit efektu dlouhé expozice bez potřeby optického ND filtru

Funkce Live ND, velmi oblíbená v OM-D E-M1X, se nyní objevuje i v tomto modelu. Uživatelé mohou volit intenzitu filtru od ND2 (jeden expoziční krok) až po ND32 (5 kroků) a před pořízením fotografie zkontrolovat efekt prodloužené expozice v hledáčku. Díky této funkci není třeba pro různé scény a objektivy nasazovat pokaždé jiný optický ND filtr, a je obzvláště užitečná pro objektivy, na které je obtížné ND filtr nasadit.


Utěsnění proti vodě a uznávané technologie Olympus jsou zárukou absolutní spolehlivosti i v těch nejdrsnějších podmínkách

Odolné tělo OM-D E-M1 Mark III z hořčíkové slitiny disponuje oceňovanou konstrukcí Olympus, odolnou proti prachu, stříkající vodě a mrazu, která umožní fotografovat v jakékoli lokalitě a prostředí.


Vysokorychlostní USB nabíjení za pochodu – dokonce i během fotografování nebo filmování

Li-ion baterii BLH-1 lze při připojení USB zdroje napájení plně nabít přímo ve fotoaparátu za pouhé dvě hodiny[1]. E-M1 Mark III je kompatibilní se standardem USB PD (USB Power Delivery), který umožňuje napájet fotoaparát přímo z externí powerbanky a fotografovat tak prakticky po neomezený čas – užitečné zejména pro astrofotografii nebo fotografování v chladném prostředí.


Pokročilé funkce redukce prachu s novou povrchovou úpravou snímače a závěrka s dlouhou životností

Díky vyspělé ultrazvukové technologii SSWF (která vibracemi s frekvencí 30 000Hz a zrychlením několika tisíc G[2] účinně setřese z obrazového snímače prach a nečistoty) a nové povrchové úpravě snímače, představené poprvé v modelu OM-D E-M1X, nemá prach prakticky žádnou šanci se na snímači uchytit. Riziko skvrn způsobených prachem na snímači je tak oproti běžným modelům sníženo na desetinu.


Vysoce trvanlivá závěrka E-M1 Mark III byla úspěšně testována na 400 000 cyklů a nabízí tak mimořádnou úroveň spolehlivosti, která uspokojí i profesionální fotografy, kteří při své práci pořídí nepřeberné množství záběrů.


Rychlé a vysoce přesné automatické zaostřování s inovativním režimem Starry Sky AF a pokročilými režimy priority tváře/očí

OM-D E-M1 Mark III je vybaven 121bodovým systémem automatického zaostřování s fázovou detekcí na čipu, který umožňuje zaostřovat na různé oblasti v obraze. 75% vertikální a 80% horizontální pokrytí obrazu nabízí širokou oblast zaostření. Ve spojení s vyspělým AF algoritmem dokáže tato funkce s mimořádně velkou přesností kontinuálně ostřit na rychle se pohybující objekty. Na rozdíl od digitálních zrcadlovek zde nedochází k poklesu přesnosti AF při použití vysoce světelných objektivů. E-M1 Mark III nabízí velmi přesné zaostřování, které dokáže naplno využít schopnosti objektivů s velkým průměrem, jako jsou například objektivy se světelností f1.2.

Funkce sledování objektu AF/AE tracking lze využít s maximální rychlosti sekvenčního snímání 18 snímků za vteřinu a při zachování plného rozlišení 20,4 Megapixelů. Během vysokorychlostního sekvenčního snímání lze pro maximální přesnost sledovat objekt také v hledáčku.Multifunkční volič pro rychlé posouvání AF oblasti při plném soustředění na obraz v hledáčku

Multifunkční volič (představený s modelem E-M1X) umožňuje sledovat scénu v hledáčku a současně palcem rychle posouvat oblast automatického zaostřování. Jelikož lze AF zóny posouvat pomocí voliče i během sekvenčního snímání, je možné přesně zaostřit i na chaoticky se pohybující objekty, s jakými se často setkáváme při fotografování divoké přírody. Bylo také přidáno nastavení smyčky, díky kterému může uživatel zvolit, zda se má při posouvání zastavit AF cíl na okraji obrazu, nebo zda se má při dosažení okraje přesunout na protilehlý okraj.


Vyspělý AF s prioritou tváře/očí

Režim automatického zaostřování s prioritou tváře/očí, který automaticky zaostřuje na tváře a oči fotografovaných osob, je nyní ještě vyspělejší. Nový obrazový procesor TruePic IX nabízí pokročilejší možnosti zpracování a vylepšený algoritmus AF lépe detekuje malé tváře a oči a udržuje stabilní zaostření na objekt i v situacích, ve kterých byla v minulosti detekce velmi obtížná (například zaostření na tvář z profilu). Nyní je také možné při focení a filmování použít k výběru obličejů tlačítka nebo dotykové ovládání, a detekci lze zapnout nebo vypnout jediným stiskem tlačítka. Tato vlastnost, spolu s dalšími všestrannými funkcemi pro tvorbu videa, dělá z E-M1 Mark III skvělý nástroj pro video bloggery.


Nová funkce Starry Sky AF umožňuje mimořádně přesné automatické zaostřování v astro fotografii

Starry Sky AF je nová funkce OM-D E-M1 Mark III, která způsobí revoluci ve světě astrofotografie. V minulosti se fotografové museli tradičně spolehnout na manuální zaostřování. Nově vyvinutý algoritmus autofokusu nyní umožňuje vysoce přesné zaostření i na ty nejdrobnější hvězdy zářící na noční obloze. Jedním ze dvou režimů Starry Sky AF je režim priority rychlosti (Speed Priority - výchozí nastavení), který upřednostňuje rychlost zaostření a dokončení AF operací v co nejkratším čase. Díky výkonné stabilizaci obrazu umožňuje tato funkce fotografovat širokoúhlým objektivem astro fotografie z ruky. Druhý režim priority přesnosti (Accuracy Priority) využívá jemně vyladěný focus scan a je užitečný pro fotografování konkrétních hvězd pomocí teleobjektivů.


Vybavený všestrannými fotografickými funkcemi, jako Pro Capture a nahrávání 4K videa z ruky, které podpoří vaši kreativitu

Režim Pro Capture pro zachycení prchavých momentů – i v nepředvídatelných situacích

Režim Pro Capture umožňuje fotografovat scény, které jsou pro fotografa obtížně načasovatelné, například vzlet ptáka. Pro Capture začne v momentě namáčknutí spouště ukládat snímky do vyrovnávací paměti, která pojme až 35 snímků v RAW / plném rozlišení. V okamžiku, kdy stisknete spoušť naplno, budou tyto snímky k dispozici, spolu se snímky pořízenými po stisku spouště.


Na voliči fotografických režimů je nyní dostupný režim B pro snadný přístup k funkci Live Composite

OM-D E-M1 Mark III je vybaven funkcí Live Composite, která skládá na sebe více záběrů pořízených stejným expozičním časem a do výsledného snímku přidává pouze světlejší body. Tak je možné zachytit pouze světelné stopy a zabránit příliš světlému pozadí, což bývá u snímků s dlouhou expozicí častý problém. Fotograf může díky funkci Live View sledovat proces vzniku světelné stopy v reálném čase. S přidáním režimu B na volič režimů jsou nyní funkce Live Composite, Live Bulb a Live Time snáze dostupné a konfigurovatelné.


Výkonná stabilizace OM-D umožňuje nahrávání 4K/C4K videí z ruky

E-M1 Mark III je vybaven IS režimem speciálně určeným pro natáčení videa. Elektronická stabilizace obrazu tvoří ve spojení s 5osou stabilizací posuvem snímače velmi výkonný systém, který ocení především filmaři. Poskytuje totiž dostatečný výkon pro tvorbu videoobsahu z ruky, bez použití stativu nebo externích stabilizačních zařízení, a to i pro formáty s vysokým rozlišením (např. 4K nebo Cinema 4K), které jsou velmi citlivé na chvění kamery.Filmaři ocení možnost použití log profilu pro grading barev

Tento model podporuje profil OM-Log400, který poskytne filmařům velkou tvůrčí svobodu v podobě gradingu barev a nahrávek bez ztráty detailů ve světlech a stínech. Pro lepší čitelnost Live View je nyní k dispozici funkce View Assist, která konvertuje barevný gamut na zobrazení odpovídající Full HD standardu BT.709.

Nahrávání High-res zvuku pomocí audio záznamníku LS-P4 přináší křišťálově čistý profesionální zvuk


Spárování s externím audio záznamníkem Olympus LS-P4 rozšíří možnosti záznamu vysoce kvalitního zvuku videí. Tato sestava umožňuje záznam vysoce kvalitního zvuku při tvorbě videa. Například lze LS-P4 umístit do blízkosti objektu, nebo přepínat směrovost mikrofonu a přesně zacílit na zdroj zvuku. Současně s uvedením OM-D E-M1 Mark III přichází také nový firmware pro LS-P4, a to ve verzi 1.10. S tímto novým firmware nyní funkce Slate Tone (užitečná pro editaci zvukových souborů) a Test Tone podporují také nastavení nahrávací úrovně.


Aplikace a programy Olympus pro pohodlnější fotografování a perfektní správu dat


Aplikace pro chytré telefony Olympus Image Share (OI.Share)

Aplikaci OI.Share lze použít pro připojení fotoaparátu pomocí Wi-Fi, import fotografických dat do chytrého telefonu a pro ovládání fotoaparátu pomocí telefonu. OI.Share lze nyní použít i k aktualizaci firmware fotoaparátu a k zálohování a obnovení nastavení OM-D E-M1 Mark III.


Editační software Olympus Workspace

Olympus Workspace zvládá profesionální úlohy, jako například zpracování RAW formátu nebo editaci snímků, a nabízí také velkou svobodu v uspořádání obrazovky. Pomocí USB připojte k počítači OM-D E-M1 Mark III a k rychlému zpracování RAW snímků v programu Olympus Workspace využijte sílu nového obrazového procesoru TruePic IX. Program obsahuje editační filtry Clarity a Dehaze pro širší možnosti vyjádření v astrofotografii a podobně.

S pomocí programu Olympus Workspace ve verzi 1.3 (vydané současně s představením OM-D E-M1 Mark III) lze také snadno nahradit původní zvuk videonahrávky za Hi Res zvuk, který jste během filmování současně nahráli pomocí LS-P4 / LS-100 v režimu Slate Tone.


Software pro ovládání fotoaparátu Olympus Capture

Tento počítačový software pro ovládání fotoaparátu splňuje nároky ateliérové fotografie. Software umožňuje importovat výsledky živého fotografování jen pomocí WiFi, bez použití USB kabelu. To přináší výrazné zefektivnění práce v ateliéru. Podporuje vysokorychlostní komunikaci v pásmu 5 GHzDostupnost a cena

OM-D E-M1 Mark III se objeví na pultech obchodů jako samostatné tělo v černé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 46.990 Kč, a také v různých kitových sadách, například s M.Zuiko Digital ED 12-40 F2.8 PRO za 64.990 Kč7 nebo s M.Zuiko Digital ED 12-100 F4.0 IS PRO za 74.990 Kč.


E-M1 Mark III je možné již dnes, 12. února, předobjednat u vybraných prodejců nebo v online obchodu Olympus.


Jako všechny objektivy a fotoaparáty Olympus, přichází i E-M1 Mark III s šestiměsíčním prodloužením záruky v případě registrace na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz


Vybrané příslušenství (prodáváno samostatně)

Nový OM-D E-M1 Mark III je plně kompatibilní s širokou paletou MFT objektivů a příslušenství Olympus, včetně fotografických brašen na míru, elektronických blesků, audio záznamníků a mikrofonů, a také s bezplatným programem pro editaci a správu fotografií Olympus Workspace a aplikací O.I.Share pro chytré telefony.


Bateriový grip HLD-9 utěsněný proti povětrnostním vlivům

Bateriový grip HLD-9 disponuje konstrukcí odolnou proti prachu, stříkající vodě a mrazu a nabízí stejné ovládací prvky při fotografování na šířku i na výšku. HLD-9 připevněte, když často přecházíte mezi orientací na šířku a na výšku, nebo když chcete pořídit velké množství záběrů. A když potřebujete větší mobilitu, můžete ho zase odejmout. S jednou Lithium-ion baterií BLH-1 ve fotoaparátu a druhou v HLD-9 můžete pořídit až 840 snímků.


Antivibrační adaptér SM2

Nový SM2 je adaptér zkonstruovaný tak, aby při připevnění záznamníku LS-P4 do sáněk fotoaparátu absorboval rušivé hluky z fotoaparátu. Zabránění přenosu vibrací a hluků způsobovaných provozem fotoaparátu umožňuje filmovat s maximální čistotou zvuku.


Audio kabel, KA335

Nový audio kabel KA335 je vysoce kvalitní kabel určený pro propojení fotoaparátu a záznamníku. Konektor ve tvaru L a kroucený kabel usnadňují manipulaci a připojení k OM-D E-M1 Mark III nebo jinému kompatibilnímu fotoaparátu.


Změna specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese www.olympus.cz.


TOP VLASTNOSTI E-M1 Mark III:

- Extrémně rychlý a přesný

- Extrémně odolný a spolehlivý

- Extrémně kompaktní a lehký

- Extrémně stabilizovaný

- Extrémně funkční a přizpůsobivý

- Profi video kamera

1) Extrémně rychlý a přesný

- Nový procesor TruePic IX

- Rychlé zaostřování

- Nový AF Joystick

- Nový zaostřovací režim Face/Eye AF (i pro video)

- Nový zaostřovací režim Starry Sky AF – přesný, rychlý režim

- Tvorba vlastních AF matric

- Posuv AF bodů ve smyčce

- Zámek zaostření v MF režimu (funkčním tlačítkem)

- Sekvence 60 sn./s. a 18 sn./s.

- ProCapture – až 35 fotek do historie

2) Extrémně odolný a spolehlivý

- Hořčíková slitina

- Odolnost proti vodě, prachu a mrazu

- SSWF antiprachový filtr s vylepšeným povrchem

- Mechanická závěrka – garance 400,000 cyklů

- USB nabíjení a napájení kdekoliv v terénu

- Firmware update přes mobil skrze O.I.Share – v terénu

- Nová guma na gripu

3) Extrémně kompaktní a lehký

- Menší tělo, než E-M1X – sundávací grip

- Snadno přenosný systém na cesty

- Celý PRO systém objektivů a těl do kabinového zavazadla

4) Extrémně stabilizovaný

- IS až 7.5EV

- Nový druh gyro senzoru z E-M1X

- Pro focení i video

- Několikavteřinové expozice z ruky

- Pohodlné focení teleobjektivem z ruky

5) Extrémně funkční a nastavitelný

- Live ND filtr (2-32EV)

- HighResShot ze stativu i z ruky

- Fn tlačítka pro rychlé volby

- Zesílení náhledu v M režimu Fn tlačítkem

- Aktivace/deaktivace AF detekce tváří Fn tlačítkem

- Vypnutý automatický oční senzor k LCD obrazovce

- Vlastní uživatelské Menu

- C1-C4 na přepínači režimů

- B na přepínači režimů

- Max. délka LiveComposite expozice – 6 hodin

- Max. počet snímků v časosběrném snímání - 9999

- 2 sloty pro SD karty

6) Profi video kamera

- Nastavitelný IS stabilizátor – 3 úrovně

- 4K, Cinema 4K, Full HD při 120 sn./s.

- Flat i OMLog pro vyšší dynamický rozsah a color grading

- High end audio záznam 96kHz 24bit

- Auto ISO ve videu

- Nastavitelná rychlost C-AF i citlivost C-AF

- Podporuje výstup 4:2:2 přes HDMI výstup na externí zařízeníTECHNICKÉ SPECIFIKACE


Obrazový snímač

Rozlišení efektivní: 20,4Mpx

Typ a velikost snímače: LiveMOS, Micro 4/3, 17,3x13mm

Maximální velikost obrazu: 5184x3888

Poměr stran: 4:3, 3:2, 16:9, 1:1, 3:4


Stabilizace obrazu: ano

Typ stabilizace: Mechanická 5osá

Max. výkon stabilizátoru: 7,0EV (7,5EV s IS objektivem)


Typ obrazovky: LCD

Velikost obrazovky: 7,6cm/3"

Rozlišení obrazovky: 1 037 000px

Výklopná obrazovka: ano + otáčecí

Dotyková obrazovka: ano

Živý náhled: ano


Hledáček: Elektronický vestavěný, OLED

Rozlišení elek. hledáčku: 2,36Mpx

Dioptrická korekce el. hledáčku: ano


Typ automatického zaostřování: porovnání kontrastu a fázová detekce

Manuální zaostřování: ano

Focus peaking při MF: ano

Pomocná lampa AF ostření: ano

Zaostřování v živém náhledu na LCD: ano

Počet zaostřovacích bodů: 121


Expoziční režimy: P,A,S,M

Počet scénických režimů: 0

Počet uměleckých filtrů: 16

Rychlost mechanické závěrky: 1/8000-60s (B-30min)

Rychlost elektronické závěrky: 1/32000-60s (B-30min)

Sekvenční snímání: 18 sn/s

Sekvenční snímání - el. závěrka: 60 sn/s

Funkce ProCapture: 35 sn.


ISO automatické: LOW 64/100 - 200-25 600

ISO manuální: LOW 64/100 - 200-25 600

Automatické vyvážení bílé: ano

Manuální vyvážení bílé: ano


Technologie rozpoznání obličejů: ano

Technologie rozpoznání očí: ano

Technologie korekce stínů: ano

Histogram: ano


Vestavěný blesk: ne

Dálkové řízení externích blesků: ano

Synchronizační čas: 1/250s (1/8000s v super FP)

X-kontakt na těle fotoaparátu: ano


Video

Formát videa: MOV (MPEG-4AVC/H.264), OM-Log400, Flat

Rozlišení videa: C4K, 4K, FULL HD

Maximální snímková frekvence: 24, 25, 30, 50, 60, 120 sn/s

Stabilizace videa: ano

Maximální délka videa Full HD: 29min


Režim zvukového záznamu: PCM

Věstavěný mikrofon: ano (stereo)

Vestavěný reproduktor: ano


Paměťové karty: SD,SDHC,SDXC

Obrazové formáty: JPEG,RAW,RAW+JPEG

Kompatibilita s kartami Eye-Fi: ano


Rozhraní, napájení

HDMI výstup

PC konektor USB C

Video konektor HDMI

Mikrofonní vstup 3,5mm

Výstup na sluchátka 3,5mm


Napájení

1x Li-ion baterie (BLH-1)

Volitelný grip: ano (HLD-9)


Ovládání

České menu: ano

Kruhový volič: ano

Vestavěné WiFi: ano

Ovládnání přes mobil, tablet: ano

Ovládání z PC a přímé focení do PC: ano

Kompatibilní mobilní aplikace: O.I.Share


Odolnost

Kovové tělo: ano

Odolnost proti vodě: ano

Odolnost proti prachu a písku: ano

Odolnost proti mrazu: ano

Vestavěný antiprachový filtr: ano

Volitelné podvodní pouzdro: ne


Hmotnost a rozměry

Hmotnost těla (vč. karty a baterie): 504g

Rozměry (š*v*h): 134,1x90,9x68,9mm
318 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

댓글


bottom of page