top of page
  • Obrázek autoraDFM

Dva nové objektivy pro Nikon Z

Amsterdam, Nizozemsko, 12. února 2020: Společnost Nikon dnes představuje dva nové objektivy NIKKOR Z: extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S a teleobjektiv se zoomem NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6,3 VR. Oba nabízejí rychlé, bezhlučné a plynulé zaostřování a jsou dobře utěsněny proti prachu a vlhkosti.

NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S rozšiřuje nabídku výkonných objektivů řady S se světelností f/1,8 pro systém Nikon Z. Jestliže pořizujete širokohúhlé záběry, je pro vás tento extrémně širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 20 mm dokonalým řešením. Vyspělá optika, bajonet Nikon Z s velkým průměrem, devítilamelová kruhová clona a pevná světelnost f/1,8 umožňují dosahovat úchvatných výsledků v každých světelných podmínkách. Ostrost v celém obrazovém poli je znamenitá, a díky nejkratší zaostřitelné vzdálenosti pouhých 0,20 m je výjimečná i při fotografování zblízka. Optické členy ze skel ED a antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat snižují reflex a závoj - tento objektiv pro systém mirrorless umožňuje zachytit mnohem víc bez ohledu na nastavení fotoaparátu.

Objektiv NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6,3 VR obohatí řadu Nikon Z jako dokonalý objektiv na cesty, pomocí kterého můžete pořizovat snímky i videa s bohatými detaily. Je to jeden z nejkompaktnějších teleobjektivů se zoomem v současné nabídce a snadno se vejde do malé brašny. Velký bajonet Nikon Z umožňuje využít jedinečnou konstrukci s umístěním větších optických členů v zadní části, díky tomu je objektiv dokonale vyvážený a manipulace s ním velmi snadná. Optická konstrukce zajišťuje ostré snímky v živých barvách a s vysokým kontrastem, ať už snímáte širokoúhlé záběry nebo fotografujete s pomocí telobjektivu. Tvůrci videí mohou pořizovat nádherná plnoformátová videa díky vyspělé optické konstrukci NIKKOR, která umožňuje naplno využít vynikající obrazovou kvalitu fotoaparátů Nikon Z..


Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, poznamenává: „Tyto nové objektivy NIKKOR dodávají systému Nikon Z další oblíbené ohniskové vzdálenosti. Při fotografování nebo filmování v stísněných prostorech i v přírodě mají nyní tvůrci k dispozici kreativní nástroje, díky kterým mohou pružně reagovat na danou situaci.“Širokoúhlý a světelný. NIKKOR Z 20 mm f/1,8 S

Extrémně širokoúhlý objektiv pro fotoaparáty mirrorless s vysokou světelností f/1,8. Fenomenálně ostrý obraz až do krajů obrazového pole a skvělý výkon za nízké hladiny osvětlení. Neuvěřitelná ostrost. Ostrost snímků je při fotografování zblízka znamenitá a výjimečná. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pouze 0,20 m. Díky tomu mají fotografové scénu zcela pod kontrolou, od fotografování zblízka až po nekonečno. Vynikající bokeh. Vyspělá optická konstrukce umožňuje zachytit nádherné hvězdice světelných paprsků a získat přirozeně rozostřené pozadí. Brilantní a jasný obraz. Optické členy ze skla ED a asférické optické členy korigují optickou vadu a antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat redukují závoj a reflexy. Připraveno na videa. Zaostřování je rychlé, plynulé a bezhlučné. Změna úhlu záběru při zaostřování je zcela eliminovaná. Utěsnění proti působení klimatických vlivů. Všechny pohyblivé součásti tubusu objektivu jsou utěsněny proti prachu a vlhkosti.

Cena: 29.490 Kč


Na všechny cesty. NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6,3 VR

Extrémně kompaktní teleobjektiv se zoomem. Plnoformátový objektiv pro systém mirrorless s rozsahem ohniskových vzdáleností 24–200 mm, od širokoúhlých záběrů po teleobjektiv. Připraven na cesty. Fotoaparát váží pouze 570 g a snadno ho můžete uložit do malé brašny. Aretace nastavení zoomu umožňuje plné zasunutí objektivu při uložení do brašny. Ostré snímky zblízka. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouhých 0,5 m při ohnisku 24 mm a 0,7 m při ohnisku 200 mm. Skvělý pro videa. Automatické zaostřování je bezhlučné. Změna úhlu záběru při zaostřování je minimální, stejně jako posun zaostření při zoomování. Brilantní a jasný obraz. Díky asférickým optickým členům a asférickým optickým členům ze skla ED je zkreslení v celém rozsahu zoomu minimální. Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO potlačují výskyt reflexů a závoje a nabízí tak ostřejší obraz. Odolnost proti prachu a vlhkosti. Objektiv je utěsněn proti prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva účinně odpuzuje prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.

Cena: 24.490 Kč

164 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


photo lab
photo lab
Sep 22, 2020

velmi zajímavý blog. Děkujeme za sdílení užitečných informací. Miloval jsem to. S ohledem na téma blogu se s vámi musím podělit o úžasný článek na téma kvalitního fotoaparátu. Jsem si jist, že zde najdete spoustu užitečných informací a zkušeností, které můžete při své praxi využít. https://fixthephoto.com/blog/cameras-lenses/


Like
bottom of page